piątek, 5 lutego 2010

Пам’ять блаженного Омеляна Ковча вшанували на Верховинщині

Нещодавно в Верховинському деканаті в Ільцівській ЗОШ І-III ступенів відбувся тематичний вечір, присвячений нашому земляку, блаженному Омеляну Ковчу, який 30 грудня 1942 р. був заарештований фашистами і відправлений в концтабір Майданек, де і загинув.
Захід був організований вчителем християнської етики Людмилою Магнич і учнями 11 класу, які закінчили вивчати блаженства, проголошені Христом в Нагірній проповіді. Вечір проходив у формі театрального дійства. Героями були постаті, які знайомили присутніх з біографією Блаженного. Окремі етапи життя мученика Омеляна Ковча були висвітлені в сценках: "Збурена Троя", "Окупація", "В гестапо", "Сумний Христос" (уривок із однойменної вистави Ольги Дучимінської).
Театральне дійство завершилось вшануванням всіх 27-ми блаженних синів і дочок нашої Церкви і українського народу, беатифікованих 27 червня 2001 року Іваном-Павлом II.
Запрошені гості – священик Верховинської УГКЦ отець декан Роман Болехівський та методист відділу освіти Ганна Рибенчук відзначили, що в наш час - час поступу, удосконалення комунікацій, автоматизації життя - стало легко забути і про рай, і про вічність, і про Бога. У такій несприятливій атмосфері кожен з нас може втратити Божу перспективу: надприродний, християнський погляд на життя. " Нагірна проповідь" - це те сонце, що дає світло, тепло й вічне життя. Вона дуже актуальна для кожного з нас.
У заключному слові Людмила Магнич побажала всім учням і присутнім любові, добра, злагоди і миру. Вечір закінчився спільною молитвою за добрих єпископів, священиків святих, учителів Божого Закону, що вміли б незмінно зберігати правду святого Об'явлення та з любов'ю навчати й вести український великий народ.

диякон Михайло Магнич, вчитель християнської етики

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz